Boracol 20 Prof 1L (majavamm, puidukahjur) 4742375000242

29,40

Saadaval järeltellimisel

Tootekood: 2001 Kategooria:

Kirjeldus

Ohutuskaart

 

NB! Lubatud ainult kutsealaseks kasutamiseks. Lubatud müüa ainult juriidilistele isikutele. 

Majavammi, erinevate puidumädanike ja- seenkahjustajate ning putukkahjurite tõrjeks puitmaterjalis ja kivipindadel. Hävitava ja ennetava toimega puidukonservant (PT8).

Toimeained: dinaatriumtetraboraadi tetrahüdraat, veevaba 256,2g / l (21% w/ w). Sisaldab etaandiooli. Toode on biotsiid vastavalt määrusele (EL) nr. 528/2012.

Tootes sisalduv fungitsiidne- insektitsiidne toimeaine ei lagune aja jooksul ja kaitseb nii puitu aastakümnete vältel. Difusioonpreparaat, imbub sügavale puitu ja kaitseb seda nii seest kui väljast.

Kasutamine. Boracoli kasutatakse lahjendamata. Boracoli temperatuur peaks olema üle +15 kraadi, õhutemperatuur soovitavalt üle +5 kraadi. Võib kasutada ka madalamal õhutemperatuuril, kui pind ei ole jäätunud. Optimaalne absoluutne puiduniiskus kasutusmugavuse seisukohalt on 15-28%, kuid Boracoli võib kasutada igasuguse puiduniiskuse juures. Kui puit on kuiv (alla 10%), on soovitav see enne veega niisutada. Kui puidu niiskus on nii suur, et puidu pinnale tekivad veetilgad, siis võtab imendumine rohkem aega ja töötluskordade vahe venib pikemaks. Imendumise kiirus sõltub väga paljudest asjaoludest nagu täpne niiskusprotsent, kas puidu niiskus on kiudude küllastuspiirist (30%) suurem või väiksem, puiduliigist, jne.

NB! Puidupoorid peavad olema avatud (värvimata puit, vastasel juhul tuleb värv eemaldada). Enne Boracoliga töötlemist tuleb pinnad mehaaniliselt puhastada. Boracol kantakse pinnale kas pintsli või rulliga 2 osas. Kahe töötluskorra vahe peab olema vähemalt 24 tundi. Majavammi puhul tuleb kogu nakatunud puit eemaldada ning majavammi koldest kogu puit vähemalt 1 m raadiuses töödelda Boracoliga.

Kui nakatunud puit jääb ehituskonstruktsiooni alles, tuleb mädanenud osa siiski eemaldada ja allesjäänud puit pintseldada põhjalikult Boracoliga ning immutada seestpoolt puuraukude kaudu. Selleks puuritakse 20 cm vahega 10 mm diameetriga augud (2/3 materjali paksusest) ja täidetakse kaks korda Boracoliga 24 tunnise intervalliga. Kandekonstruktsioonid tuleb vajadusel toestada.

Kulunormid:

Hävitav töötlus  Ennetav töötlus (asenduspuit)
Hööveldatud puit:  3-4 m2/L  4 m2/L
Saetud puit:  2 m2/L  4 m2/L
Putukakahjustus:  2 m2/L  2 m2/L
Kivipinnad:  4 m2/L

Kiviseintelt tuleb kõigepealt eemaldada krohv, süvendada ca 3 cm sügavused vuugid ja kuumutada need leeklambiga. Seejärel kanda peale pool kogust tõrjevahendit, 24 tunni pärast kanda peale ülejäänud kogus. 

Putukakahjustus. Tõugud elavad ja toituvad puidus vähemalt 3-5 aastat enne kui väljuvad valmikutena uue põlvkonna sigitamiseks. Sügaval puidus elavad tõugud võivad peale vahendiga töötlemist ellu jääda ja elada valmikueani. Seetõttu võib aasta jooksul näha puidu pinnal valmikute lennuavasid, kuid uusi tõukusid töödeldud puitu ei tungi.

Pindade edasine töötlus: siseruumides ei ole edasine töötlus vajalik, kuid viimistlemise piiranguid ei ole. Välised puitpinnad tuleb peale Boracoli kuivamist katta kas pinnale jääva vetttõrjuva materjaliga või katta ajutise kattevärviga.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.