Laost otsas

Kärjemee miniraamid koos karbiga, 250g

1,20

Tootekood: 6050MW Kategooriad: ,

Kirjeldus

Kas tahaksid mett müüa hinnaga 20€/kg? See on võimalik! Ja järjekord on ukse taga, sest sellist toodet pakutakse turul vähe. Sellises karbikeses kärjemesi on esteetiline ja korrektne. Ei mingit lõikamist ega mäkerdamist, mesilane korjab raami täis, kaanetab kinni, mesinik paneb raami kaasas olevasse karbikesse ja ulatab kliendile. Pakitud “ilma mesiniku käte puudutuseta!”

Kuidas kasutada? Tegelikult mul puudub veel kogemus, aga konsulteerisin Maire Valtin`iga. Madalam raam on parem, Farrar näiteks või Eesti poolraam. Madalam raam pannakse kiiremini täis ja kaanetatakse korralikult. Kui paned terve korpuse miniramidega, siis pere peab olema üsna tugev. Miniraamidega korpus asetatakse kõige ülemiseks. Nõrgema pere korral peaks arvestama, et nt korpustarus pannakse täis kõigepealt keskmised raamid ja tervet korpust pole mõtet panna. Lamavtarus ilmselt siis kõige viimaseks. Igal juhul peab meeraam jääma vahele, et ema sinna munema ei pääseks. Maire Valtin`i ettekanne on siin >>>

Koostamisest, raamikese pooled käivad väga tihedalt kokku ja sellepärast on hea kärjepõhjad paigaldada hästi soojalt, näiteks päikeselise seina ääres, vaha vundamendipleki peal, soojendad fööniga vms (külmalt lõhud lihtsalt ära). Võib panna ka ainult starterriba nii, nagu Farrar- raami pildil. Sest kärjepõhi on paks ja palju meeldivam on süüa mesilaste enda ehitatud õhukeste vaheseintega kärge. Samas, starter- riba meetodi puhul võtab ülesehitamine rohkem aega. Seejärel paigaldad koostatud miniraamid suure raami sisse. Et need välja ei kukuks, paned raamiliistule ja omavahel sidumiseks natuke sulavaha või vahatükikesi. Föön on hea abimees, lased  kuumaks ja korras. Ühest servast jääb natuke puudu, aga mis siis, eks selle suri- muri, mis sinna tehakse, lõikab siis pärast eraldi välja. Kui viitsid, võid ka lisaliistukese panna, aga eriti pole vaja.

Väike arutelu öko- möko teemal. Kas kärjemee jaoks oleks puitraam ökoloogilisem kui plastraam? Ma ei ole tegelikult kindel. Hästi, lasid ehitada puitraami sisse, aga edasi? Kuhu paned selle puitraamis kärjemee? Ilmselt ikka plastikust salatikarpi, ega eriti alternatiivi ju ei ole?

LG raami sisse läheb 12tk
Farrar raami sisse läheb 8tk
ER puhul saab ka, aga vaja veidi kohandada, võib olla mõni lisaliistuke.
Mõõdud: 100 x 67 x 37 mm.

Lisainfo

Mõõtmed 10 × 6.7 × 3.7 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.