Laost otsas

Vahasulati, auruga 11 LG-E või 16F raami

484,00

Tootekood: 6072 Kategooria:

Kirjeldus

Kasutusjuhend on siin >>>
Vaata video siin >>>

Kes on proovinud, on kiitnud. Laod raame täis, vajutad nuppu ja vahepeal saad toimeta muid asju! Ei pea juures passima ega hagu alla ajama! Aegrelee on komplektis, termokaitsmed, lollikindel värk. 

Mugav kompaktne ja kiire vahasulati. Kõik vajalik, sh aurugeneraator on komplektis. Aurugeneraator asub põhja all.  Soojustatud. Kiire töötsükkel kestab 40-50 minutit. Seade hakkab auru tootma koheselt ja ei kulu aega eelnevale vee kuumutamisele. Vesi tilgub kuumaagregaadile ja aurustub seal koheselt. Mahutab ca 11 Eesti ja LG raami või 18 Farrarit.   

Mida silmas pidada? Komplektis olev tilgutusvoolik on tavaline meditsiinine, mille keskel on väikese filtriga kambrikene. See tuleb vahelt välja võtta/lõigata (sest sõela pole tarvis, see võib umbe minna ja siis ei saa vett peale ning võib juhtuda väiksem või suurem jama). Aparaadil on termokaitse, et kui jääb kuivale-kuumeneb üle, siis lükkab kaitsme välja. Kui nii juhtub, siis mõne aja pärast saab tagasi vajutada. Turvalisuse tagamiseks on lisaks veel sulavkaitse. Siiski peab vältima ülekuumenemist, korduvalt kuivale jäämine võib viia seadme läbipõlemiseni. Seade on varustatud aegreleega kuni 90min.
– Vesi peab peale tilkuma üsna kiiresti nii, et veel ei jookse, aga ikka suhteliselt järjest, 3 tilka sekundis! Pigem rohkem kui vähem. Kui seade jääb sageli kuivale (ülekuumenemist näitab kustunud indikaatortuli), siis hakkavad jamad pihta, esimese asjana annab otsad tilgutivoolik.
– Tilguti vooliku see ots, mis läheb sulatisse, saab pidevalt kuuma ja aja jooksul kaotab elastsuse ning seade ei saa enam normaalselt vett peale. Kui see juhtub, siis tuleb voolik vahetada. Alternatiiv on nt voolikuots asendada klaasist torukesega (pipetiga).
– Kui sulatusprotsess on lõppenud, siis tuleb raamid kohe puhastada. Mina lasen aparaadil ka puhastamise ajal töötada, siis ei jahtu ja kuumalt on lihtne. Koputad raami lihtsalt vastu vanni serva ja puhas see ongi! Alumise raamserva võib veel vajadusel kindaga üle tõmmata. Paksud riidest ja kummeeritud kindad on vajalikud, kogu värk on väga kuum!

Minu hinnang aparaadile on väga hea (et mitte öelda Geniaalne Lahendus). Sulatad kärgi justkui möödaminnes. Laod aparaadi kärgi täis, lased vee tilkuma, vajutad nuppu ja tehtud see ongi! Ja sulatab ikka päris puhtaks, vaharabas kollast eriti ei ole. Ka vanad päris mustad kärjed saab pärast sulatust isegi jahtunud peast tõmmata keskelt pooleks (nagu tordikihid), mis näitab seda, et liimivat vaha seal sees eneam ei ole. Kiidavad ka kõik teised, kellele olen andnud kasutada. Ja on omale broneerinud uuest partiist.

Mis mastaabis mesinikule selline vigur sobib? Arvan, et pea kõigile. Suuremale suurem mudel, vt valikut. Korras vaha-ja kärjemajandus on möödapääsmatu, üks mesinduse alustala! Nii mugavat, soodsat ja toimivat lahendust ma ühtegi teist ei tea. Kuni mõnekümne taruni sobib see aparaat põhitööriistaks. Ka suurematel mesinikel kulub ka ära, sest tänu tööoperatsiooni lihtsusele (puudub praktiliselt ettevalmistusaeg, lihtsalt vajutad nuppu) saab väga lihtsalt nt teistkordset sulatust teha, jooksvalt sulatada igasugust suri-muri, lesehaudmekärgi (nt kui teed sel viisil varroalesta biotõrjet) jne

PS. Hetkel on sõltuvalt makseviisist jm kauplemisruumi kuni 400,- hinnani. Kasuta võimalust!

Tehnilised andmed:
Töötsükkel: 30-40min
Mõõdud: 370х440х700 мм
Materjal: roostevaba
Pinge: 230V
Võimsus: 1,5kw
Veetarve: 1,5 L/tunnis
Kaal: 16kg

Lisainfo

Mõõtmed 44 × 36 × 68 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.