Kuidas Boracol töötab?

Boracol ja tema omadused
Boracol`i toimeaineks on anorgaanilised soolad, mis on keemiliselt väga stabiilsed ja ei lagune aja jooksul (nii nagu keedusool on ikka sool ja maitseb ühtviisi soolane, sõltumata sellest, kas ta on 500 aastat või veelgi rohkem vana, nii on ka Boracol`is sisalduvad boorisoolad stabiilsed ja seenorganismidele alati mürgised. Kuna Boracol on vees lahustuv, siis kaitseb ta materjali niikaua, kuni vesi teda välja ei uhu. Vihma eest kaitstuna on Boracol`i mädanikuseente vastane kaitse sisuliselt igavene. Hallitus- ja sinavusseente vastu igavest kaitset siiski ei ole ja kui niiskusprobleemid lahene, siis tuleb töötlust mõne aasta pärast uuendada. Välitingimustes tuleb töötlust alati mõne aasta järel korrata, jahitekkidel, paadisildadel vähemalt 1 kord aastas.

Tänu oma unikaalsetele omadusele ja laiale toimespektrile on Boracol`i kasutusvaldkond üsna lai:

  • mädanikest (majavammist) nakatunud niisked pinnad (nii puit- kui kivipinnad),
  • hallitusseened, nt kortermajade halvasti soojustatud (sise)otsaseintel, vannitubades,
  • palkmajad sinetuse ehk puidu mustakstõmbumise eest, puitmajade riskikohad mädanike eest,
  • vetikate, samblike, sammalde tõrje vundamentidelt, katustelt, skulptuuridelt, (tiigipuidust), jahitekkide, paadisildade kaitse hallituseplekkide, sinetuse, rohevetikate (libeduse) eest, samuti aiamööbli kaitse.

Boracol`i on lihtne kasutada, see kantakse pindadele lihtsalt pintsliga. Siiski on kõige olulisem teha eelnevalt kindlaks tekkinud niiskusprobleemide põhjused ja need kõrvaldada. Ainult kompleksne probleemile lähenemine annab püsiva tulemuse. Enne puidukaitsevahendi kasutamist uuri, millise biokahjustusega on tegemist, sest iga kahjustus nõuab erinevat lähenemist ning tõrjet. Selleks on soovitav tellida ekspertiis. Kasuta kemikaale ohutult!

Boracol tooted on mõeldud hallituste, mädanikuseente (sh. majavamm), puidukahjurite hävitamiseks ja ennetamiseks.

Boracol on vees täielikult lahustuv ja seetõttu kaitseb efektiivselt ka niisket materjali. Kord juba peale kantud, jaotub Boracol koos materjali niiskusega ühtlaselt laiali ja immutab selle ulatuslikult (kohapealne tõhus sügavimmutus).

Kuidas Boracol kaitseb?
Boracol imendub sügavale puitu ja kaitseb seda nii seest, kui ka väljast. Boracol`is sisalduv fungitsiidne toimeaine ei lagune aja jooksul ja kaitseb puitu kahjustajate eest niikaua, kui vesi seda välja ei pese. Katsed on näidanud, et 2 aasta jooksul imendub Boracol puidu sisse kuni 40 mm. Pikikiudu imendumine on veelgi ulatuslikum. Boracol`i puhul ei ole oluline puidu niiskus. Kuigi optimaalne on kasutada 15-28% puidu niiskuse juures, saab seda kasutada ka niiskel materjalil, kus probleem just esinebki.

Boracoli eelised:

  • Vees lahustuv, mistõttu saab alati kasutada ka niisketel pindadel, kus probleem just esinebki.
  • Sobib nii puit-kui ka kivipindade töötlemiseks.
  • Sügavimbuv, kandub koos niiskusega sügavale materjali.
  • Väga pikaajaline kaitse, mädanikuvastane toimeaine ei lagune kunagi.
  • Värvitu, väliselt ei ole töötlemine märgatav. Saab kasutada nt. Mööbli või vanade objektide kaitsmisel.
  • Peaaegu lõhnatu, aurude kaudu organismi ei sattu. See on oluline turvalisuse seisukohalt ja seetõttu ei ole siseruumides kasutamise piiranguid.