Vahasulatus

Vahasulatus pole iial nii lihtne olnud kui nüüd!
Töö kiirus on ikka kosmos ja raamide traadid jäävad terveks, üldjuhul ka piisavalt pingule! Saab kasutada nii gaasipõletil, pliidil kui ka lõkkel. Välitingimustes mesilased kipuvad ründama ja lõkkel on muidugi paras möllamine, ei ole minu eelistus. Pigem eelistan sulatamist kõrvalhoones (vanas saunas).
NB! Siseruumides on tuleohutus äärmiselt tähtis!

Jagan enda kogemust. Mulle see sulati väga meeldib! Kaanele tekib vesilukk, mis auru läbi ei lase ja lisab ökonoomsust. Väga lihtne on soojustada 25mm kivivillaga.
Mina kasutan kütteallikaks hetkel tavalist 2KW gaasipliiti ja sulatan korraga 20 Farrar raami (kahes kihis). Töötsükkel on 30 minutit. Muidugi lisandub tühjendamise-täitmise aeg ca 10 min. Aga no 10 täit päevas rahulikult muude tegemiste kõrvalt ikka jõuab ehk 200 Farrar või 120 ER/LG raami.

Sulati all on mul 20L ämber. Sinna mahub mitu sulatitäit ja seega jääb esimese hooga nagu kihiline võileib. See tuleb teist korda uuesti sulatada, et saaks puhta vaha. Kui pool ämbrit on juba täis, siis kallan ca 2 liitrit keevat (pehmet) vett. Pärast katan hästi soojalt nii, et vaha püsiks vedel kuni 24 tundi. Mida kauem jahtub/selitub, seda puhtam vaha!
Lähen vahasulatit ostma >>>