Vahasulati 12 raami

300,00

37 laos

Tootekood: MEL-V940 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Melisa uus vahasulati on mitmete täiendustega ja läbimõeldud. Mitmes mõttes parem, kui seni turul olevad analoogid.
Mahutab 12 ER ja LG raami või kahes kihis 19 Farrar– raami (endal proovitud, alumine kiht läheb diagonaalis 7tk) , ER poolraame mahub vist lausa täielikult 2 kihis ehk 24tk. Kärjeraamide  korv on väljatõstetav. Korvi augud on 5mm, mis on optimaalne vaha väljatulekuks. Kaas sulgub “vesitihendi põhimõttel” tihedalt, auru peaaegu läbi ei tule. Aur tekitatakse gaasipõleti abil või asetatakse pliidile. Võib teha ka lõkke peal. Kõige mugavam on siiski gaasi peal. Mina panin alla tavalise 2kw majapidamise gaasipliidi, täiesti piisav! Gaasiga tehes toimetab sulati ise ja saad vahepeal muude asjadega tegeleda.

Vaha väljavoolu tila ei ummistu kunagi! Vaha vette sattumine on välistatud. Vee täitelehter ja vaha väljavool asuvad ühe külje peal, mis teeb jälgimise mugavamaks.  Kui veetase langeb alla 7mm, siis hakkab vee täitelehtrist auru tulema. Lihtne ja geniaalne! Ca 4 tunni pärast peaks vett lisama. Veega täitmine on niimoodi, et niikaua kallad, kui hakkab vett välja ajama. Teoorias 14L.

Lihtne soojustada.  Kandiline, servad keeratud nii, et 25mm tugev kivivill sobib täpselt serva taha. Võib veel igaks juhuks alumiiniumteibiga ümber tõmmata (saab suvalisest ehituspoest) ja nii on üsna energiasäästlik.

Kes vene keelt mõistab, siis youtube videolink on siin. Osaliselt vist ukraina keeles, ma ka kõigest aru ei saa, aga suures piires saab ettekujutuse küll. https://www.youtube.com/watch?v=o9k9nBbay4s&feature=youtu.be

Ma siin tegin esimese katsetuse.  Selle aasta raamid (2022) on küll juba sulatatud, kuid teistkordne sulatus tahtis veel tegemist. Tulemus on ikka muljetavaldav, vaata siin >>>
Nüüdseks, apr keskel 2023, olen sulatanud ka surnud perede raame, kus oli palju siirupimett. Ikka kiidan!
Kui kaua kestab töötsükkel?
  Kuni 40 min sulatamine ja siis tühjendamine-täitmine,  midagi sellist. Kokkuvõttes võib öelda, et töötsükkel võtab aega kuni 1 tund. Päevaga tegin 190 Farrar raami. 

Materjal: roostevaba.
Veemaht: 14L.
Veekulu: 14L ca 5 tundi.
Kaal: 16kg.

Lisainfo

Mõõtmed 100 × 100 × 100 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Sulle võib meeldida ka…