Kirjeldus
Tugevast metallist tugipostile saab korraga kinnitada kolm feromoon(pilu)püünist. Kolmikpüünist tasub kasutada nendes kohtades, kus on kõrge kuuse- kooreüraskite arvukus.
Kolmikpüünise eelised:
– aitab säästa aega;
– võrreldes üksikpüünisega kolmikpüünise püüdmisefektiivsus on 150-250% kõrgem kui üksikpüünisel;
– võimalik püüda korraga erinevaid üraskiliike, nt ühte püünisesse saab panna kuuse- kooreüraski feromoonprepraati, teisse hariliku võraüraski jne;
– tugiposti kasutusiga min 5 aastat.
Tugiposti komplekt kuulub: kahest osast koosnev toru, mille ühel on küljes kinnituskonksud, ankur, kinnituspulgad pingutusköied. Komplekti ei kuulu pilupüünised ja feromoonpreparaadid!
Tugiposti paigaldus:
Valida koht, kus esineb putukakahjustus. Asetada ankur maapinna sisse ja tugevasti vajutada. Pilupüüniste külgedel on sooned. Nende soonte sisse tuleb kinnitada kinnituskonksud, mis asuvad toru küljes (joonis 1).
Püünised tuleb kinnitada tugipostile kahest kohast ja enne tuleb kinnitada püünise alumine osa ja seejärel ülemine osa (joonis 2).
Kokkupandud püünised tuleb fikseerida püünised ehk tõmmata ülespoole ülemist kinnituskonksude osa (joonisel 2 punane nool). Tugiposti kõrgus on 210 cm ja kaal 4.80kg. Kindlasti tuleb vaadata ka seda, et püünise alumine kogumissahtel avaneks tugipostist väljaspoole, et saaks tühjendada sahtlit (joonis 3).
Seejärel asetada toruotsas kolmest püünisest koosnev konstruktsioon teisele torule, mis on juba asetatud maapinna sisse. Lõpuks tõmmata pingutusköied hästi pingule ja kinnitada vaiade abil maapinnale.
Feromoonpreparaat asetada kolme püünise vahele. Kuuse- kooreüraski enne teist lendlust ehk juuni lõpus- juuli alguses asetada uus feromoonpreparaat.
Kontrollida ja puhastada püünised vähemalt iga 14 päeva järel, väga suure püütud putukate arvukuse korral 5- 8 päeva järel, sest roiskuvad üraskid on peletava efektiga.
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.