Mesindus

Mesindusekspert alustas mesindusinventari kaubandust 2018.a. Eesmärgiks on tuua hinnad alla ja pakkuda:
* head mesindusinventari mõõduka hinnaga, aidates nii kaasa eesti mesinduse konkurentsivõimelisusele.
* rikastada mesindusinventari valikut uute ja põnevate toodetega. Eesti on väike maa ja meie mesindustraditsioonid ei ole just liiga pikad. Sellest tulenevalt ei ole meil paljudest mesinduse abivahenditest aimugi! Mesindusekspert püüab jõudumööda ja pisitasa seda lünka täita ning rikastada ka meie väikese Eesti inventari valikut. Mesindusekspert sündis enda praktilisest vajadusest. Kuigi minu mesinduskogemus ulatub aastasse 1988, siis see oli tegelikult selline ebateadlik “Tagametsa Taadu” tasemel.

2015.a võtsin aga mesinduse tõsiselt käsile, hakkasin ennast arendama. Nüüdseks tean, et mul on veel palju õppida, kuid julgen siiski arvata, et olen juba üsna hästi kursis nii mesindusega kui ka mesinike vajadustega ja tean kõigest sellest päris palju. Mesindusekspert algusest ja äri põhireeglid.

Alustamine tänapäevase mesindusega nõudis palju investeeringuid. Põrkusin kokku probleemiga, et mesindusinventari hinnatase on Eestis ebamõistlikult kõrge. Kuna olen varemalt tegelenud päris palju aastaid kaubandusega, siis otsustasin selles vallas kätt proovida. Alustasin pisitasa, et õppida tundma nii kauba kvaliteeti ja hankevõimalusi ning teiselt poolt turu vajadusi. Nüüdseks olen saanud kindlust mõlemas osas ning on tekkinud ka suurem finants- ja turukindlus. See annab võimaluse osta suuremaid kaubapartiisid, säästa sellega tarne- ja mitmesuguseid muid kulusid, mis kokkuvõttes annavad võimaluse alandada müügihindasid. Teiseks minu äri põhireegliks on see, et kaubavaliku aluseks on vähemalt mõistlik kvaliteet. Mitte kunagi ei lasku ma sellele tasemele, et müün kaupa ainult odava hinna pärast! Kui vahest tõesti juhtub, et mingi hangitud kaup ei vasta minu seatud standarditele, siis nii ka ausalt ütlen ja oma veebilehel kirjeldan. Kolmandaks minu äri põhireegliks on ausus. Tahan olla see, keda saab usaldada, olla mesinikele usaldusväärne partner. Kes teab ja tunneb oma kaupa ning oskab anda adekvaatset nõu kõikidel mesindust puudutavatel teemadel. See maine läheb mulle palju korda, see motiveerib! Palju rohkem kui raha.