Kaanetusseadmed-käsitööriistad
Siin artiklis kirjeldan enda kogemusi erinevate käsitööriistade- kaanetusseadmete osas. Kindlasti on mesinikke, kel on teistsugused kogemused ja arvamused, … aga jäägem sõpradeks! Tahad täpsemalt teada? Kliki punasel pealkirjal!
Kärjekahvel Vajalik igas vurritusruumis! Traditsiooniline ja üks vanemaid meetode. Paljud vanema põlvkonna mesinikud kiidavad et parim, kuid tänapäeva võimaluste juures… no ma ei tea! See on füüsiliselt raske, minu arvates ebatõhus ja aeganõudev. Kärjekahvel peab varustuses siiski igal juhul olema, et korrigeerida muude kiiremate seadmete „vigasid”, kuid põhitööriistana, … no ei!
Tagurpidi kahvel Juba parem! Uskumatult odav ja tõhus riist selle raha eest! Tõmmata on alati palju kergem kui lükata! Ukrainlaste tehtud toode on reguleeritav ja kui saad käppa, siis on töö kiire ja efektiivne. Mul on positiivne tagasiside, kus mesinik kaanetas 2019.a suvel 4 tonni mett sellega ja ülirahul! Kui mõni mesinik pole sellega hakkama saanud, siis on pigem probleem selles, et pole osanud reguleeritavad kruvisid vastavalt sättida. Natuke tahab harjutamist, aga ei mingi raketiteadus! Selle raha eest on ülitõhus tööriist!
Aliexpressist võib osta veidi odavamalt ka Hiina analoogi, aga see ei ole liiga hea mõte. Seda ei saa reguleerida ja piid on teistsuguse ehitusega nii, et hakkab ummistama. Hoidsid 2 eurot kokku, aga tööd teha ei saa.
Kärjenuga, neid on erinevaid. Külma noa miinus on see, et on raske, eriti liibuva kaanetise puhul. Kasutatakse ka ehitusvilla nuga, see on hea kõrge raami, nt ER puhul, aga külm nuga on ikkagi raske! Olen proovinud, aga … on paremaid lahendusi.
– Elektrinuga on hea, aga neidki on erinevaid. Meie pakutav Ukraina nuga on ergonoomiline, mugav ja paraja temperatuuriga. Selline oli minu lemmiktööriist 3.aastat, kuniks peenemad (kallimad) seadmed hankisin. Elektrinoaga lõikad kergesti maha kogu suri- muri raamide külgedelt, kõik kärjed ühesuguseks, pärast on neid mugav taaskasutada. Eriti hea on Farrar ja ER poolraami puhul, kus lõikab terve kärje ühe lõikega! Alternatiivina saad elektrinugasid osta ka Aliexpressist Hiina omasid, aga ei ole hea mõte, ei soovita. Peaks olema Kalevipoja kämmal ja -jõud: hiinakad on rohmakad, rasked ja ülikuumad nii, et terve tuba on karamellihaisu täis!
– Kolmnurknuga ühepoolne, elektriga. See on samm edasi, veelgi kiirem. Siuh ja valmis! Siis teine pool. Ühepoolse eelis on, et saad kärge vajadusel veidi vajutada. Võib olla see jäi natuke ebaselgeks, aga töö käigus saad aru.
– Kolmnurknuga kahepoolne, elektriga.
Veelgi kiirem! Teeb 2 poolt korraga.
Mesindusekspert poolt pakutavad Ukraina kolmnurknoad on tõhusad ja turvalised, olles samal ajal hinna poolest kordades odavamad kui muud kaanetusliinid ja -seadmed. Nagu igasuguste automaatsete kaanetusliinide puhul võiksid kärjed olla paksemad. Ehk siis nt 10-raamisesse korpusesse panna 9 või 8 kärge. Lamavtaru puhul tuleb lihtsalt meeraamide vahed natuke laiemaks sättida.
Ja muidugi kaanetusvannid! Nendega on elu kui lill võrreldes oma-aretatud pesukausside jms. Tean omast käest, ei ole liiga kaua möödas, et ei mäletaks neid mökerdamisi! Ja ei ole liiga kallid, normaalse kaanetusaluse hinnad algavad vaid 185,-€. Kallim on parem, aga ka see odavam peab mett kinni küll. Sellel on suur kaanetise korv, kus see saab nõrguda ja on hobitajale suur hüpe ning tõhus abiline.
0 Comments