Hobukastani-keerukoi püüdmise komplekt (2 feromooni+3 liimpüünist)

28,00

9 laos

Tootekood: ECO-TA290-VA416 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Hobukastani- keerukoi komplekt sisaldab kahte feromoondispenserit ja kolm läbipaistvat liimpüünist. Püünisega kaasas on nöör, et saaks riputada sobivasse kohta. Püünisesse tuleb asetada liimpõhjaga paberid. Ühe feromoondispenseri mõjuaeg on 60 päeva. Komplektist piisab hobukastani- keerukoi püüdmiseks terveks hooajaks. Feromoonpüünisega saab keerukoid ligi meelitada, kinni püüda ja arvukuse kindlaksmäärata.
Pane kokku püünis (foto 1).

Liimpüünise kokku voltimine

Seejärel riputa püünis puule ja aseta püünise keskele fooliumpakendist võetud  feromoondispenser .

Hobukastani- keerukoi (Cameraria ohridella) on üks kiiremini levivaid invasiivseid võõrliike meie pargipuudel. Esmaleid Eestist pärineb aastast 2007.
Hobukastani- keerukoi röövikud kaevandavad hariliku hobukastani (Aesculus hippocastanum) lehtedes, tekitades lehtedele algul valkjad, hiljem pruunistuvaid laike. Massilise kahjustuse korral lehed kuivavad juba südasuvel ja varisevad. Rohkem saab lugeda siit.
Kuidas ja kuhu asetada? Feromoondispenser asetatakse püünisesse (nt deltatrap tüüpi) nii, et selle lõhn saaks vabalt levida. Feromoonpüünis tuleks riputada umbes 1,6-2 m kõrgusele.

Millal? Eestis esineb hobukastani- keerukoil teadaolevalt kolm põlvkonda aastas.
I lendlus: feromoonpüünis tuleks üles riputada kevadel hobukastani noorte lehtede ilmumise algul (mais- juuni algul). Kuna see keerukoide põlvkond on küllalt väikesearvuline, siis suurte lehtede varjus ei pruugi neid märgata. Lehtedele ilmuvad sel ajal üksikud kaevandid, mida tavaliselt ei osata tähele panna.
II lendlus: toimub südasuvel ehk juuli teisel poolel – augustis. Kindlasti tuleb asetada uus feromoonpüünis. Teine põlvkond põhjustab põhilise osa kahjustustest ehk tekitab juba silmatorkava kahjustuse.
III lendlus: kolmas põlvkond lendleb sügisel hiljem: septembri lõpus ja oktoobris. Kolmanda põlvkonna keerukoil on vähe võimalust muneda. Külmade saabudes pugevad keerukoid koorepragudesse või puu alla lehevarisesse, seetõttu on oluline mahalangenud lehed hobukastanite alt hoolikalt koristada. Lehevarisesse jäävad talvituma ka keerukoi nukud. Need, kes talve üle elavad, kooruvad kevadel.

Kui palju? Ühele puule asetada üks feromoonpüünis. 

Kui tihti kontrollida püüniseid? Kontrollida tuleb kahe- kolme nädala tagant. Alates juuli teisest poolest veel tihedamini, kuna siis on kõige arvukam hobukastani- keerukoi lendlus. Juhul kui liimpüünis saab liblikaid täis, siis tuleb see vahetada uue vastu. Feromoondispenserit tuleb vahetada 60 päeva tagant.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.