Taru kütteelement 10W

6,00

Tootekood: 6013 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Soojendusplaadid mesilasperede täiendavaks soojendamiseks kevadisel perioodil.
Ökoloogiline toode, ei eralda kahjulikke aineid ega elektromagnetkiirgust, kuna see kasutab keraamilist- metallist küttekeha, mis ei põhjusta kahjulikke tegureid. Aitab hoida taru kuivana ja kevadel ebastabiilsete ilmadega hoida haudmele sobivat temperatuuri, vältides nii haudme hukkumist. Kütteplaadid paigaldatakse mitte enne puhastulendu taru põrandale. Pigem oodata sellega märtsi lõpuni. Võib ühendada termoregulaatoriga, andur peaks olema  paigaldatud tarulaele ja reguleeritud ca 30 kraadile. Samas ei ole see eriti vajalik, sest see 10W plaadikene ei jõua niikuinii üle kütta. Kütmisega peab pigem tagasihoidlik olema ja mõõdukate ilmadega aeg- ajalt välja lükkama. See tagab tarusisese temperatuuri kõikumise ja soodustab vajaliku kondentsvee teket. Väga stabiilne temperatuur ei ole hea. Papa Lauri Vooremaalt kirjutab, et kütteplaadid peaks asetama raamide peale. Arvan, et see on kindlasti oluline, kui hakatakse vara kütma. Aprillis pole see ehk nii tähtis. Ukrainlane soovitab kütteelemendi tarupõhjale panna, võimalikult tagumise seina äärde. Kuna küte võib liigselt kuivatada ja kui haudme areng on juba alanud (ilmselt on), siis tuleb kindlasti kasutada tarusiseseid jootjaid. Kindlasti tuleb põhi enne langetisest puhastada, et seda “küpsetama” ei hakkaks (langetise küpsetamine võib aidata kaasa haiguste levikule).

Tarukütte korraldamisest kirjutab Papa Lauri “Mesinikus 2012-1”  
Kuna see küttekeha töötab 12V pealt, on väikse võimsusega ja on spetsiaalselt selle jaoks mõeldud, siis rikkevoolukaitsmeid jm “peenemaid” lisaseadmeid ei ole vaja (kuigi ei tee paha), piisab vaid 12V toiteallikast.

Toiteallikana võib kasutada, nt 12V kärjesulatustrafot. Võib ühendada mitu plaati (paralleelselt, kindlasti mitte järjestikku). Toiteallika võimsust ei tohi ületada, parem on jätta väike varu. Näiteks, kui trafo võimsus on 40W, siis on turvalisem ühendada 3 plaati . 
Mõõdud: 100 х 100 х 10 mm.
Kõrguse piirab plastikust ühendusklemmi kõrgus (mida saab vajadusel veidi retsida).
Nominaalne pinge: 12 V alalis- või vahelduvvool.
Võimsus: 10 W
Töötemperatuur: mitte üle 50 ºС.
Soojenemine töötemperatuurini: 10 min.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Sulle võib meeldida ka…