Laost otsas

Mason taru-putukahotell

15,25

Tootekood: MSW-MSBH-1 Kategooriad: , , ,

Kirjeldus

Erakmesilased on head tolmeldajad. Nende toetamine ning neile elupaikade loomine on suur teene loodusele ja meie elukeskkonnale. Erinevalt meemesilastest lendavad ja tolmeldavad nad üsna madalatel temperatuuridel.
Erakmesilased ei ole konkurendid meemesilastele, vaid täiendavad üksteise tegevust- taimede tolmeldamist. Erakmesilased tolmeldavad ka selliseid taimi, mida meemesilane ei külasta. Erakmesilaste elupaikade loomine on osa rohelisest mõtteviisist. Erakmesilaste pesa või omatehtud “putukahotell” võiks olla igal loodushuvilisel, kel selleks võimalus ja loomulikult igal mesinikul!

Pesakast  tuleks asetada vastu tasast pinda, tugevate tuulte eest kaitstud alal. Peaks olema avatud lõuna- või edelaosas, kus talvel on kõige rohkem päikest, et mesilased soojas hoida. Otsese vihma eest võib kaitsta, kuid päris katuse alla pole soovitav panna. Erakmesilastel on elutegevuseks ja talvitumisel vaja mõningast niiskust ja kuna pere pole, siis peavad tingimused toetama.
Peale paaritumist muneb ema bambustorudesse. Seejärel lisab veidi õietolmu ja nektarit ning sulgeb selle mudakorgiga. Seejärel kordab ta protsessi. Kui toru on täis, sulgeb ta toru otsa paksu mudakorgiga. See “kamp” läheb talvituma. Kevadel väljuvad küpsed erakmesilased torudest. Isased väljuvad esimesena. Emased tulevad veidi hiljem isaste järel, sest emaste munad asuvad torudes sügavamal. See on kaitsemeede, mis tagab hea emaspopulatsiooni, mis aitab liikidel püsida.
 

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.