Mesilaste eraldusplaat 50.4x 41.50x 50.5cm

11,70

Tootekood: MSW-IC(ES-2) Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Mitu funktsiooni:

  1. Mesilaste eraldaja meevõtmisel.
  2. Vahelagi kevad-talvisel ajal hea kandit anda (plastikosa tuleb eemaldada).
  3. Korpuse kõrgenduseks, kui  teed tõrjet nt sipelghappe, tümooli või millegiga, mis vajab aurumisruumi raamide peal.

Võta mett stressivabalt kasvõi ilma suitsuta ja vihmaga! Ei ole vajadust mesilasi raputada, pühkida ega ärritada.
1-2 päeva enne meevõtmist paigaldatakse mahavõetavate korpuste alla eraldusplaat plastikosaga allapoole. Töötab nagu ühesuunaline ventiil. Üles jäänud mesilased ei tunne enam emaferomoonide lõhna ja lähevad läbi eraldaja alla. Tagasi üles nad tulla ei oska.  Tavaliselt tühjeneb korpus 24 tunniga. Üles jäävad vaid lesed ja üksikud mesilased. Korpuse avamisel lendavad need heameelega ise juba minema.

Plastikust mesilaste eralduselement on innovatiivse lahendusega. Sellel on plastikust “vedrukesed”, mis lasevad mesilased ühelt poolt läbi, kuid tagasi ei ole neil võimalik tulla.

TÄHTIS! Parima tulemuse saavutamiseks peavad korpuses olema üksnes valminud meega raamid. Vajadusel tuleb korpus eelnevalt niimoodi koostada ja koondada ülemisse sobilikud raamid. Juhul, kui eemaldatavasse korpusesse jääb kasvõi väike lapikene hauet, siis mesilased alla ei lähe. Samuti lahtise nektariga raamidelt mesilased ei taha lahkuda. Raamid peaksid olema haudme alt vabanenud vähemalt 1 nädal tagasi, et seal poleks noori mesilasi.

Mõõdud: 50,5*41,5cm
Universaalne mõõt! Mõeldud on küll Langstroth tarule, kuid kui  Eesti raamiga korpustaru on soojustatud, vähemalt 30mm seinaga, siis sobib samuti väga hästi.

NB! Tarnitakse plaat ja plastikosa eraldi, see tuleb endal kinnitada.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.