Feromoon(märg)püünis MultiWit BK

53,00

39 laos

Tootekood: RID-W314051 Kategooria:

Kirjeldus

Alates 01.01.2021 erametsaomanikul on võimalik taotleda üraskikahjustuste ennetamise toetust. Rohkem infot siit.

NB! Saadame postkontorisse või kulleriga.

Feromoonpüünis on ette nähtud kasutada koos feromoonpreparaadiga üraskite väljapüügiks arvukuse vähendamise eesmärgil.

Feromoonpüünise komplekti saab kasutada nii märg- kui ka kuivpüünisena. 

Komplekti kuulub: pilupüünise korpus, lehter, roostevabaterasest äravoolurenn, kogumissahtel, kaitsekorgid ja AntiSmell sool (2×150 g). Feromoonpreparaadid ei kuulu komplekti! Neid saab soetada siit. 

Kuidas toimib märgpüünis?
Märgpüünise meetodi korral täidetakse püünis soolalahusega, mis lukustab roiskunud üraskite lõhna. Sest lagunevad üraskid on peletava efektiga, st uued üraskid enam ei lenda püünisesse. Märgpüünise korral ei ole vaja regulaarsel tühjendada ja puhastada püünised püütud putukatest. Tavaliselt hooaja jooksul kontrollitakse ja tühjendatakse püünist 1-2 (3) korda ehk esimene kord juuni lõpus- juuli alguses kui riputatakse uus kuuse- kooreüraski feromoonpreparaat ja teine kord juba hooaja lõpus. Kuna kogumissahtel on läbipaistev, siis on hästi näha palju üraskeid on sinna kogunenud. Suure täituvuse korra tuleb kogumissahtel tühjendada tihedamini. 
Kogumissahtli põhjas on äravooluavad, mida katavad korgid. Äravooluavad peavad olema kinni muidu soolahus voolab välja. Sahtli sees on roostevabaterasest äravoolurenn, et vihmavesi ei voolaks kogumissahtlis soolahusesse (joonis 1).

Feromoon(märg)püünis

Joonis 1. Feromoonpüünise MultiWit BK kogumissahtli ehitus.

Soolalahuse tegemine: 700 ml vees lahustada üks pakk (150 g) soola. Valmis lahus valada kogumissahtlisse. Juuni lõpus- juuli alguses tasub sahtel tühjendada ja valada värske soolalahus.

Kuidas toimib kuivpüünis?
Kogumissahtli põhjas äravooluavad tuleb avada ehk korgid tuleb ära võtta. Kuivpüünise korral tuleb püünist kontrollida 10-14 päeva tagant, väga suure arvukuse korral 5- 8 päeva järel, sest roiskuvad üraskid on peletava efektiga.

Kus kohas paigaldada püünised? Kohtades, kus esineb putukakahjustus. Peamiselt kohtades, kus eelmisel aastal on olnud suur kahjurite arvukus. Need on sageli päikeselised (avatud) metsaservad raiesmikud, trasside jne ääres, hõredad puistud, kuusehekid, noored puud. Peale kuuse võivad nakatuda kõik teised okaspuud, va nulg. Asustamiseks sobivad tormimurrus ja -heides, lumemurrus kahjustatud kuused, värske koorimata metsamaterjal, nõrgestatud (nt juurepessu poolt) kuused.

Kuidas paigaldada püünised?
Püünised tuleb paigaldada kasvavatest okaspuudest vähemalt 10- 15 m kaugusele, püünise alumine serv peab olema 1-1,5 m maapinnast. Püünised võib paigaldada ka mõnele sobival kaugusel kasvavale lehtpuule. Üraskite poolt asustatud kuused tuleb samal aastal metsast välja vedada.

Kui palju püüniseid tuleb panna?
Üraskite püüdmiseks: iga eelmisel aastal kahjustatud 10 m3 metsa kohta tuleb paigaldada 2-3 püünist. Püüniste vahekaugus üksteisest võiks olla 20-30 m.
Monitooringuks: tuleb arvestada sellega, et üraskite lennuulatus ei ole reeglina eriti suur ja suurem osa lendab 75 m raadiuses. Seega ei tohiks püüniste vahekaugus olla üle 150 m. Feromoonpreparaadi efektiivsust võib mõjutada ka tuule suund. Väiksematel eraldistel tuleb kõiki neid aspekte arvesse võtta. Suurematel eraldistel võib 2 püünist iga 10 ha hektari kohta olla piisav.

Lisainfo

Kaal 15 kg
Mõõtmed 30 × 18 × 30 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.