Feromoon(märg)püünise läbipaistev kogumissahtel+ äravoolurenn+sool (2x150g)

23,50

42 laos

Tootekood: RID-W313111 Kategooria:

Kirjeldus

Pilupüünise kogumissahtlit kasutatakse eelkõige märgpüünisena.

Mida see tähendab?
Märgpüünise meetodi korral täidetakse püünis soolalahusega, mis lukustab roiskunud üraskite lõhna. Sest lagunevad üraskid on peletava efektiga, st uued üraskid enam ei lenda püünisesse. Märgpüünise korral ei ole vaja regulaarselt (kahe nädala tagant) tühjendada ja puhastada püünised püütud putukatest. Tavaliselt hooaja jooksul kontrollitakse ja tühjendatakse püünist 1-2 (3) korda ehk esimene kord juuni lõpus- juuli alguses (kuuse- kooreüraski II lendluse ajal) kui riputatakse uus kuuse- kooreüraski  feromoonpreparaat ja teine kord juba hooaja lõpus. Kuna kogumissahtel on läbipaistev, siis on hästi näha palju üraskeid on sinna kogunenud. Suure täituvuse korra tuleb kogumissahtel tühjendada tihedamini. 

Märgpüünise korral tuleb kogumissahtlisse lisada soolalahust. Sool (2x 150g) on komplektis.
Soolalahuse tegemine: 700 ml vees lahustada üks pakk (150 g) soola. Valmis lahus valada kogumissahtlisse. Juuni lõpus- juuli alguses tasub sahtel tühjendada ja valada värske soolalahus.

Kogumissahtli sobivus teiste feromoonpüünistega: sahtel ühildub Ridex feromoonpüünise korpusega. Asendamine käib lihtsalt: tõmba välja Ridex feromoonpüünise alumine sahtel ja pane selle asemele läbipaistev kogumissahtel. Kindlasti jäta alles püünise lehter (joonis 1).

Kogumissahtli ehitus:
Kogumissahtli põhjas on äravooluavad, mida katavad korgid. Äravooluavad peavad olema kinni muidu soolahus voolab välja. Sahtli sees on roostevabaterasest äravoolurenn, et vihmavesi ei voolaks kogumissahtlis soolahusesse (joonis 2).

Feromoon(märg)püünis

Joonis. Feromoon(märg)püünis.

Feromoon(märg)püünis

Joonis 2. Märgpüünise kogumissahtli ehitus.

Kogumissahtlit võib kasutada ka nn kuivpüünisena. Kogumissahtli põhjas äravooluavad tuleb avada ehk korgid tuleb ära võtta. Kuivpüünise korral tuleb püünist kontrollida 10- 14 päeva järel, väga suure arvukuse korral 5- 8 päeva järel, sest roiskuvad üraskid on peletava efektiga.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.